
Serviciile Emilitopia Design îți sunt dedicate ție, femeia care dezvoltă o afacere pe cont propriu, care începe un nou capitol profesional sau care dorește să își rafineze identitatea brandului existent.
Sunt aici să te susțin în fiecare etapă a călătoriei tale, prin servicii de strategie și identitate de brand, servicii de design grafic și DTP, content writing și copywriting.
Parcurgem drumul împreună de la idee și viziune la implementare, dau formă și viață ideilor tale, astfel încât să ai o imagine și o comunicare coerentă, care îți exprimă autenticitatea, valorile și misiunea, și care te ajută să te conectezi cu clienții tăi ideali.
Ce visai să te faci când erai mică?
Când eram mică visam să mă fac mare! 😅 Cred că voiam libertatea de a lua decizii, de-a face ce-mi doresc fără să cer voie. Uneori suspectez că corpul meu mi-a interpretat dorința un pic prea literal.Dacă afacerea ta ar fi o poveste, cum ar fi aceasta?
Copila se uita mirată la sămânța ciudată din mâna ei mică. Oare ce plantă o mai fi și asta?A măturat pământul cu palma, l-a presat cu arătătorul și a așezat sămânța cu grijă în adâncitura făcută. A acoperit-o cu pământ și-a udat-o cu grijă. Apoi, pentru o vreme, s-a întors în fiecare zi să vadă dacă a încolțit sămânța... apoi s-a întors tot mai rar, până când a uitat de sămânța plantată.
Și au trecut ani până când, într-o zi, a văzut sub geam o plantă ciudată, ce părea să fi apărut din senin acolo. Iar planta a crescut văzând cu ochii, înaltă, ca o scară spre cer. Și din frunzele și florile ei se descolăceau lumi fantastice, lumi de vis, în care tânăra fată putea să intre aievea și să creeze ca prin magie o nouă realitate...
Crezi că poti presăra puțină „magie” în cafea ca să poți merge mai departe în fiecare zi pe drumul antreprenoriatului? Ce înseamnă aceasta „magie” pentru tine?
Magia mea este o combinație de factori: faptul de-a putea face ceva ce-mi place și-mi aduce bucurie și faptul de-a ști că aduc o contribuție valoroasă celor cu care lucrez și, prin extensie, societății. Este cel mai magic lucru pe care mi-l pot imagina!Ce sfat poți să le dai femeilor care doresc să-și deschidă propria afacere?
Să se înarmeze cu răbdare, să aibă încredere în dorința sufletului lor și să țină minte că dezvoltarea profesională este un aspect al dezvoltării personale; cele două merg mână în mână.Care sunt proiectele tale de viitor?
Separat de serviciile de strategie și identitate de brand oferite prin Emilitopia Design, dar aplicând tot ceea ce ofer prin Emilitopia Design, mai lucrez la:🥳 Proiectul O Carte Despre, un startup care se află în lucru de câțiva ani (iată din nou acea sămânță care germinează îndelung), prin intermediul căruia creăm cărți aniversare personalizate, unice pe piața din România. După jumătatea lui aprilie vor putea fi comandate online
🥳 Promovarea platformei young dreamers și a cărții „Îndrăznește să visezi! Tineri români care schimbă lumea”, deoarece rezonez profund cu misiunea Laurei Croitoru. Avem în lucru noi proiecte de materiale pentru părinți, copii și tineri, care cred că se vor dovedi foarte utile în a le da acestora aripi și încrederea că pot deveni tot ceea ce își doresc să fie, așa cum frumos ai spus mai devreme.
🥳 Și, desigur, platforma Emilitopia, care a fost într-o perioadă de germinare, iar acum înmugurește și abia așteaptă să-i plesnească bobocii! :)) Lui Yoli îi e dor să se reîntâlnească cu copiii și să demistifice Umbrele care le întunecă acestora zilele cu soare. Cartea de benzi desenate este prezentă în portofoliul http://www.emilitopia.design (secțiunea cărți) și poate fi descărcată gratuit de acolo sub formă de ebook. 💛